Praga – popularny kierunek wśród Polaków

Jednym z popularniejszych kierunków wybieranym przez Polaków jest Praga. Decydującym czynnikiem jest bez wątpienia bliskość, oraz dogodna siatka połączeń autobusowych. Nie ulega wątpliwości fakt, że Praga urzeka przede wszystkim pięknymi budynkami i zabytkami.

Które atrakcje warto zobaczyć w Pradze

Most Karola

Jest to bez wątpienia jedno z najbardziej obleganych przez turystów miejsc. Jeśli chcemy uniknąć tłumów to należało by się wybrać tam na przełomie stycznia i lutego, gdyż pod koniec lutego jak tylko wzrośnie temperatura, Pragę zaczynają odwiedzać tłumy. Dużą wadą, a dla niektórych zaletą jest to, że wzdłuż całego mostu po obu stronach stoją straganiarze. Można tam kupić wszystkie możliwe pamiątki związane z Pragą. Jest wielu artystów malujących karykatury jak i zespół muzyczny, który gra na moście od wielu lat. Głównie z powodu straganów jest tam bardzo ciasno, dlatego lepiej pilnować swoich kosztowności przeprawiając się przez most.

Zamek królewski

Wstęp na dziedziniec zamku jest darmowy. Rozpościera się z niego piękny widok na Pragę. Mamy również możliwość zwiedzenia znajdującej się tam katedry. Pamiętajmy, że zamek znajduje się na wzgórzu i wybierając się tam na nogach letnia porą możemy się bardzo zmęczyć. Na szczęście po drodze znajduje się wiele knajpek w których zregenerujemy siły.

Starówka

Bardzo urocze miejsce pełne pięknych wąskich uliczek. Do zobaczenia jest na prawdę wiele, poczynając od katedry, zabytkowego zegara, na wejściu na wieżę widokową kończąc. Poniższe zdjęcie zostało zrobione właśnie na wspomnianej wieży widokowej. Najdziemy też tam wiele miejsc w których można dobrze zjeść. Nie zapomnijmy napić się w Pradze prawdziwego Czeskiego piwa, które jest po prostu świetne.

 

Nie sposób wymienić wszystkie atrakcje Pragi, dlatego zanim wybierzemy się do tego malowniczego miasta sprawdźmy informacje o najciekawszych atrakcjach w wielu różnych miejscach. Tak na prawdę każdy ma swoje ulubione miejsce, a o wielu interesujących atrakcjach nie pisze się w przewodnikach. Dlatego najlepiej wybrać się na kilka dni i eksplorować na własną rękę.

1 thought on “Praga – popularny kierunek wśród Polaków

  1. Odnośnie wizyty na przełomie stycznia i lutego to prawda. Byłem w Pradze 2 razy, raz w czerwcu a raz w styczniu i faktycznie w styczniu szło spokojnie zwiedzać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *